Reportaż z Dnia Godności cz. 2

Dziś nasz reporter, ambasador PSONI Irek Bieleninik zapytał pana Tomasza Tyla, Społecznego Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnością, jakie obowiązki spoczywają na osobie pełniącą taką funkcję. Panowie rozmawiali na temat barier, które utrudniają, a wręcz blokują dostęp do budynków oraz uczestnictwa osób niepełnosprawnych w imprezach masowych.

Jak w tym zakresie radzi sobie miasto Częstochowa?

Jakie rozwiązania i kroki zostały podjęte do tego, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym?

Okazuje się, ze Częstochowa, jako pierwsze miasto w Polsce będzie dostosowywać przygotowania imprez plenerowych pod kątem uczestnictwa osób niepełnosprawnych.

Z kim jeszcze Irek przeprowadził wywiad?

Posłuchajcie rozmowy Irka z Iwoną Chołuj, aktorką Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Co robiła podczas Dnia Godności?

Na placu Biegańskiego pojawił się także Robert Cyranowski, przyjaciel PSONI, który na festiwal przyjechał nie byle czym… bowiem autem z 1953 roku! Zobaczcie.

Artur Szmaciarski z Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej wyjaśnił, czym zajmuje się instytucja, którą reprezentuje. Ośrodek zajmuje się wsparciem osób z niepełnosprawnościami w postaci usług doradczych i szkoleniowych.

Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu!

Przewiń do góry
Skip to content